97/11/3
تعداد نظرات:0
11:39
شماره مطلب:139711335184
-A A +A

سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج شد

سردار یعقوب سلیمانی با حکم رئیس سازمان بسیج مستضعفین به عنوان فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج منصوب شد.

به گزارش بیست؛ با حکم سردار سرتیپ «غلامحسین غیب‌پرور»، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار سرتیپ دوم «یعقوب سلیمانی»، دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج، به عنوان فرمانده این قرارگاه منصوب شد.
 
پیش از این سردار «محمدحسین سپهر»، فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج بود. مراسم تکریم سردار محمدحسین سپهر و معارفه سردار یعقوب سلیمانی با حضور سردار غیب‌پرور در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
 
در این مراسم، سردار غیب‌پرور ضمن تقدیر از زحمات سردار سپهر در فرماندهی قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج، سردار یعقوب سلیمانی را به عنوان فرمانده جدید قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج معرفی کرد.


 
 غیب‌پرور همچنین در این جلسه با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج یعنی خدمت‌رسانی خالصانه به مردم، اظهار داشت: امام‌خامنه‌ای تاکید ویژه‌ای بر اعتلای بسیج و خدمات آن به آحاد مردم دارند، به طوری که اثرات آن قابل مشاهده باشد.
 
وی با اشاره به اهمیت اردوهای راهیان نور و تاکید بر تقویت محتوا و زیرساخت‌های این سفرهای معنوی بیان کرد: راهیان نور بهترین فرصت برای تربیت انسان‌ها برای انقلاب اسلامی است و به همین دلیل، می‌توان گفت که پرداختن به محتوای راهیان نور اهمیت زیادی دارد و باید دربرگیرنده اقشار مختلف مردم و اثرگذاری بر آنان باشد.
 
غیب‌پرور تاکید کرد: تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز در راهیان نور اهمیت زیادی دارد. سازمان اردویی، راهیان‌نور و گردشگری بسیج می‌تواند تجربیات موفق در استان‌ها در برگزاری اردوهای راهیان نور را جمع آوری نماید و به آن بپردازد.


 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: تقویت اردوهای راهیان نور دریایی در استان‌های هرمزگان و بوشهر، برگزاری دوره‌های روایت‌گری دفاع مقدس، بازدید از مزار شهدا، تقویت زیرساخت‌های زیارتگاه‌های شهدا، توجه ویژه به محتوا و چگونگی اثرگذاری راهیان نور، ارتباط مستمر با زائران راهیان نور در طول سال و ... از جمله مباحثی است که باعث رشد کمی و کیفی اردوهای راهیان نور می‌شود.
 
 
سردار نعمان غلامی:

راهیان نور از قله های مستحکم در میان دستاوردهای بسیج است


راهیان نور از قله های مستحکم در میان دستاوردهای بسیج است

به گزارش بیست؛ سردار نعمان غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین در هفدهمین جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج با بیان ما در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به سر می‌بریم و باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه را مورد ارزیابی قرار دهیم، توضیح داد: بسیج از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که در فراهم کردن و تداوم حرکت انقلاب اسلامی، نقش ماندگار و تاریخی داشته است و در جای جای جهان شاهد صدور تفکر بسیج هستیم.
 
وی با بیان اینکه راهیان نور یکی از ثمره‌های تفکر بسیجی است، افزود: راهیان نور یکی از قله‌های مستحکم در میان دستاوردهای بسیج محسوب می‌شود و اثرگذاری آن را در جامعه می‌بینیم و یقینا تقویت راهیان نور یعنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل‌های امروزی و مقابله با هجمه‌های فرهنگی و سیاسی دشمنان انقلاب اسلامی و مستکبران.  
 
سردار غلامی بیان کرد: راهیان نور همانند یک فضای معنوی است و قتی فصل راهیان نور فرا می‌رسد، جلوه‌های اثرگذار از سیره شهدا را می‌بینید که فضایی از امید و نشاط را در جامعه قرار می‌دهد و بنده معتقدم که راهیان نور فقط متعلق به یک بازه زمانی خاص نیست و در طول سال تداوم دارد.
 
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: نقش آفرینی اقشار بسیج در برعهده گرفتن سهم خودشان در راهیان نور اهمیت زیادی دارد و فضای راهیان نور باید فضایی باشد که جامعه و اقشار مختلف مردم را درک نمایند و با ایجاد فضایی انقلابی، بتواند اثرگذار ویژه‌ای بر روی نسل‌های امروزی داشته باشد و در این میان، نقش رسانه‌های نوشتار و صداوسیما هم قابل توجه است.
 
وی گفت: در حال حاضر فضای مجازی به بستری برای فعالیت‌های دشمنان انقلاب اسلامی برای فریب دادن جوانان کشورمان تبدیل شده است و یقینا اگر در چنین فضاهایی فعالیت انقلابی صورت نگیرد، دشمنان ماع از حرکت جوانان انقلابی خواهند شد.
 
سردار غلامی با بیان اینکه هنر بهترین و موثرترین وسیله در انتقال فرهنگ دفاع مقدس و راهیان نور در میان جامعه است، بیان کرد: می‌توان با ساخت سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی با موضوع راهیان نور، فناوری راهیان نور را به مردم انتقال دهیم و آنان را نسبت به این فرهنگ، آشناتر سازیم.
 
معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ما با نگاه جهادی وانقلابی می خواهیم وارد دهه پنجم انقلاب اسلامی شویم، افزود: یقینا کمک دلسوزان انقلاب اسلامی به تقویت حرکت راهیان نور می تواند یکی از بهترین اقدامات در حمایت از تفکر انقلابی و سیره شهدا باشد.
 
وی با اشاره به اینکه راهیان نور نباید فقط جزو برنامه‌های سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج باشد و همه اقشار بسیج باید در آن سهم داشته باشند، گفت: یقینا ساخت کلیپ و مستند از اردوهای راهیان نور ومعنویت مناطق عملیاتی دفاع مقدس، حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در سرزمین های نور برای تهیه گزارش و انعکاس اثرگذاری قدمگاه شهدا و رسانه ای کردن این جریان بزرگ فرهنگی و ... از جمله کارهایی است که باعث تشویق جوانان برای حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس می‌شود.
 
 
 
 
 
 
 
 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.